Sort by

Christopher has logged 16 entries for films during February 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
26
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The House by the Cemetery

The House by the Cemetery

1981
×
★★★★
Edit this entry  
22
More Brains! A Return to the Living Dead

More Brains! A Return to the Living Dead

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Pumpkinhead II: Blood Wings

Pumpkinhead II: Blood Wings

1994
×
★★½
Edit this entry  
19
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Puppet Master 4

Puppet Master 4

1993
×
★½
Edit this entry  
19
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
14
C.H.U.D.

C.H.U.D.

1984
×
★★★½
Edit this entry  
14
Candyman: Farewell to the Flesh

Candyman: Farewell to the Flesh

1995
×
★★★
Edit this entry  
07
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Brood

The Brood

1979
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Gate

The Gate

1987
×
★★★½
Edit this entry  
05
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Red Dragon

Red Dragon

2002
×
★★★½
Edit this entry