• Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • The Power

    ★★★

  • Seaspiracy

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★

  • How to Stop a Recurring Dream

    ★★

  • Safer at Home

    ★★

  • Chaos Walking

    ★★

  • Pelé

    ★★★½

  • Silk Road

    ★★½

  • Red Dot

    ★★

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • A Glitch in the Matrix

    ★★

  • Palmer

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★

  • Wrong Turn

    ★★

  • The Bridge

  • The Retreat

    ★★★

  • Locked Down

    ★★½

  • COVID-21: Lethal Virus

    ½

  • The Minimalists: Less Is Now

    ★★

  • Death to 2020

    ★★½

  • News of the World

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★½

  • Mank

    ★★

  • Love in Dangerous Times

    ★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Shithouse

    ★★★★

  • I'm Your Woman

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Black Box

    ★★★

  • The Phenomenon

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • The Boys in the Band

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Wander

    ★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★½

  • Build the Wall

    ★★★

  • Tenet

  • Project Power

    ★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★½

  • Host

    ★★★½

  • Summerland

    ★★★

  • The Silencing

    ★★

  • Archive

    ★★½

  • The Fandom

    ★★½

  • Greyhound

    ★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • 8:46

    ★★★★

  • The Last Days of American Crime

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • The Lovebirds

    ★★½

  • Proximity

    ★½

  • Charlie Brooker's Antiviral Wipe

    ★★★★

  • Made You Look: A True Story About Fake Art

    ★★★

  • The Secret: Dare to Dream

    ★½

  • 12 Hour Shift

    ★★½

  • Close Encounters of the Fifth Kind

    ★½

  • 2050

    ★½