Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★½
Edit this entry  
19
Sleepers

Sleepers

1996
×
★★★
Edit this entry  
12
The Highwaymen

The Highwaymen

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Our Godfather

Our Godfather

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Wild Wild Country

Wild Wild Country

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★
Edit this entry  
24
Dont Look Back

Dont Look Back

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Made You Look: A True Story About Fake Art

Made You Look: A True Story About Fake Art

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Bikram: Yogi, Guru, Predator

Bikram: Yogi, Guru, Predator

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
The Other One: The Long, Strange Trip of Bob Weir

The Other One: The Long, Strange Trip of Bob Weir

2014
×
★★★
Edit this entry  
11
The American Meme

The American Meme

2018
×
★★
Edit this entry  
11
Monster

Monster

2018
×
★★
Edit this entry  
08
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Audrie & Daisy

Audrie & Daisy

2016
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Dirt

The Dirt

2019
×
★★½
Edit this entry  
08
Voyeur

Voyeur

2017
×
★★
Edit this entry  
04
Jeffrey Epstein: Filthy Rich

Jeffrey Epstein: Filthy Rich

2020
×
Edit this entry  
03
Pelé

Pelé

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
White Boy

White Boy

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
John & Yoko: Above Us Only Sky

John & Yoko: Above Us Only Sky

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Fear of 13

The Fear of 13

2015
×
★★★½
Edit this entry  
02
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Nobody

Nobody

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Power

The Power

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Seaspiracy

Seaspiracy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
A Glitch in the Matrix

A Glitch in the Matrix

2021
×
★★
Edit this entry  
03
Funny Face

Funny Face

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★
Edit this entry  
01
The Bridge

The Bridge

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★½
Edit this entry  
21
The Phantom of Liberty

The Phantom of Liberty

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Red Dot

Red Dot

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★
Edit this entry  
13
How to Stop a Recurring Dream

How to Stop a Recurring Dream

2021
×
★★
Edit this entry  
28
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Laura

Laura

1944
×
★★★★
Edit this entry  
27
Safer at Home

Safer at Home

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Silk Road

Silk Road

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Can't Get You Out of My Head

Can't Get You Out of My Head

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Rocks

Rocks

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Palmer

Palmer

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Edit this entry