• Obi-Wan Kenobi

    ★★½

  • Jurassic World Dominion

  • Prehistoric Planet

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Swarm

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Moon Knight

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • X

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • Uncharted

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★

  • Moonfall

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★★★

  • Downfall: The Case Against Boeing

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • The Silent Sea

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★★★

  • Encanto

    ★★½

  • 13 Minutes

    ½

  • Searching for Cannibal Holocaust

    ★★★½

  • The Mating Game

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

  • The Chestnut Man

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Die Heimsuchung

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Schumacher

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★½

  • Dune

    ★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Old

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • F9

    ★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★½

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★

  • The Innocent

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Behind Her Eyes

    ★★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★★

  • Hunter Hunter

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Challenger: The Final Flight

    ★★★★½

  • Shadow in the Cloud

    ★★★

  • Greenland

    ★½

  • Unhinged

    ★★★