Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Black Mirror: Men Against Fire

Black Mirror: Men Against Fire

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Fog

The Fog

2005
×
Edit this entry  
18
From Hell

From Hell

2001
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Goldfish

The Goldfish

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
Read the review Edit this entry  
14
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★★
Edit this entry  
11
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★½
Edit this entry  
07
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Volcano

Volcano

1997
×
★★½
Edit this entry  
06
Dante's Peak

Dante's Peak

1997
×
★★★½
Edit this entry  
06
Black Mirror: Playtest

Black Mirror: Playtest

2016
×
★★★
Edit this entry  
05
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
03
X

X

2022
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★
Edit this entry  
03
Black Mirror: The Waldo Moment

Black Mirror: The Waldo Moment

2013
×
★★★
Edit this entry  
03
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
★★★★
Edit this entry  
02
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
★★★½
Edit this entry  
02
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
★★★★
Edit this entry  
01
Black Mirror: The National Anthem

Black Mirror: The National Anthem

2011
×
★★★½
Edit this entry  
01
Prehistoric Planet

Prehistoric Planet

2022
×
Read the review Edit this entry  
01
Love, Death & Robots: Jibaro

Love, Death & Robots: Jibaro

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

2022
×
★★½
Edit this entry  
31
Love, Death & Robots: Mason's Rats

Love, Death & Robots: Mason's Rats

2022
×
★★★★
Edit this entry  
31
Love, Death & Robots: Swarm

Love, Death & Robots: Swarm

2022
×
★★★
Edit this entry  
31
Love, Death & Robots: Kill Team Kill

Love, Death & Robots: Kill Team Kill

2022
×
★★½
Edit this entry  
31
Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

2022
×
★★★½
Edit this entry  
31
Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

2022
×
★★★½
Edit this entry  
31
Love, Death & Robots: Bad Travelling

Love, Death & Robots: Bad Travelling

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★½
Edit this entry  
31
Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
Love, Death & Robots: The Drowned Giant

Love, Death & Robots: The Drowned Giant

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Love, Death & Robots: Life Hutch

Love, Death & Robots: Life Hutch

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Love, Death & Robots: All Through the House

Love, Death & Robots: All Through the House

2021
×
★★½
Edit this entry  
30
Love, Death & Robots: The Tall Grass

Love, Death & Robots: The Tall Grass

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
All About Me

All About Me

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Love, Death & Robots: Snow in the Desert

Love, Death & Robots: Snow in the Desert

2021
×
★★★½
Edit this entry