Sort by

Chris has logged 34 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Annabelle's Wish

Annabelle's Wish

1997
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Clara

Clara

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Edit this entry  
18
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Edit this entry  
17
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Edit this entry  
16
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Edit this entry  
16
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Edit this entry  
15
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Edit this entry  
05
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Man from Earth

The Man from Earth

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Underwater

Underwater

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Dollmaker

The Dollmaker

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
One Minute Time Machine

One Minute Time Machine

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Paradox

Paradox

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Next Floor

Next Floor

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Platform

The Platform

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Battle at Big Rock

Battle at Big Rock

2019
×
★★
Edit this entry  
30
System Crasher

System Crasher

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★½
Edit this entry  
18
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Edit this entry