Sort by

ChristavoFring has logged 34 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Selma

Selma

2014
×
★★★
Edit this entry  
27
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★½
Edit this entry  
26
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★
Edit this entry  
26
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★½
Edit this entry  
26
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★
Edit this entry  
25
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★½
Edit this entry  
25
Mulan

Mulan

1998
×
★★★½
Edit this entry  
24
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★½
Edit this entry  
22
Night on Earth

Night on Earth

1991
×
★★★★
Edit this entry  
21
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★
Edit this entry  
17
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★
Edit this entry  
17
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
★★½
Edit this entry  
15
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★½
Edit this entry  
15
The Land Before Time

The Land Before Time

1988
×
★★★★
Edit this entry  
15
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★½
Edit this entry  
15
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★
Edit this entry  
14
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★½
Edit this entry  
14
Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Pet Detective

1994
×
Edit this entry  
13
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★½
Edit this entry  
12
Capone

Capone

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Dirty Computer

Dirty Computer

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Willow

Willow

1988
×
★★★
Edit this entry  
12
WarGames

WarGames

1983
×
★★★
Edit this entry  
10
The Yards

The Yards

2000
×
★★★
Edit this entry  
10
Raw Deal

Raw Deal

1986
×
★½
Edit this entry  
10
The Rescuers Down Under

The Rescuers Down Under

1990
×
★★★
Edit this entry  
10
The Sword in the Stone

The Sword in the Stone

1963
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Rescuers

The Rescuers

1977
×
★★½
Edit this entry  
03
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry