• The Super Bob Einstein Movie

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Eternals

    ★★

  • The Tender Bar

    ★★★

  • Dune

    ★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • Malignant

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Suicide Squad

  • McCartney 3, 2, 1

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Loki

  • In the Heights

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Pretend It's a City

  • News of the World

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • An Evening with Tim Heidecker

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Shithouse

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Hubie Halloween

  • The Comey Rule

    ★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • Another Round

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • David Byrne's American Utopia

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Project Power

    ★★½

  • The Life and Death of Ned Jetski

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • The King of Staten Island

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The Last Days of American Crime

    ½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Spenser Confidential

    ★★

  • Bloodshot

    ★★½

  • The 7th Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

  • The Last Thing He Wanted

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

  • Shirley

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Goldman v Silverman

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 6 Underground

    ★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★

  • 1917

    ★★½

  • Holiday Rush

  • The Irishman: In Conversation

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Let It Snow

    ★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Jexi

    ½

  • Mister America

    ★★★★