• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Scream

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Swan Song

    ★★★★

  • Eternals

    ★★

  • Injustice

    ★★½

  • Mothers of the Revolution

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

  • Candyman

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Werewolves Within

    ★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Nail Bomber: Manhunt

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

    ★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★

  • Sweat

    ★★½

  • Shadow in the Cloud

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Greenland

    ★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • Last and First Men

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Coded Bias

    ★★★½

  • Boys State

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★

  • Holiday Rush

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Knives Out

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • The Ascent

    ★★½

  • Anima

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Brightburn

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • Plus One

    ★★★

  • Someone Great

    ★★★½

  • Fisherman’s Friends

    ½

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Official Secrets

    ★★★½

  • I Am Mother

    ★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Glass

    ★★★

  • Vice

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Second Act

  • Bird Box

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Apostle

    ★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

  • A Simple Favor

    ★★★