Sort by

Christian has logged 95 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Holiday Rush

Holiday Rush

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Three O'Clock High

Three O'Clock High

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Injustice

Injustice

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Night of the Demon

Night of the Demon

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Us

Us

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Vigilante

Vigilante

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fractals: The Colors Of Infinity

Fractals: The Colors Of Infinity

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Devil's Rain

The Devil's Rain

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Sword and the Sorcerer

The Sword and the Sorcerer

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
[REC]

[REC]

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dragonslayer

Dragonslayer

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Killdozer

Killdozer

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Horror at 37,000 Feet

The Horror at 37,000 Feet

1973
×
Edit this entry  
18
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Willard

Willard

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dead of Night

Dead of Night

1945
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bernie

Bernie

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Masters of the Universe

Masters of the Universe

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Terror at London Bridge

Terror at London Bridge

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
General Magic

General Magic

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Malignant

Malignant

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Death Ray 2000

Death Ray 2000

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Battleship

Battleship

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Stranger in Our House

Stranger in Our House

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shocker

Shocker

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Chosen Survivors

Chosen Survivors

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Death Wish 3

Death Wish 3

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Night Terror

Night Terror

1977
×
★★
Edit this entry  
09
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Noon

Black Noon

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Apollo 13

Apollo 13

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Xtro

Xtro

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry