Sort by
  • X-Men: Apocalypse

    ★★

  • City 40

    ★★★

  • Paradox

    ★★★

  • Adult Life Skills

    ★★★½

  • Command and Control

    ★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • Pandorica

    ★★½

  • The Belko Experiment

    ★★★

  • Hush

    ★★★★

  • Silicon Cowboys

    ★★★

  • Boom Bust Boom

    ★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★

  • London Has Fallen

    ★★½

  • Gods of Egypt

  • Midnight Special

    ★★★

  • 11.22.63

    ★★

  • Deadpool

    ★★★

  • Eddie the Eagle

    ★★★½

  • Lo and Behold: Reveries of the Connected World

    ★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • Offline: Are You Ready for the Next Level?

    ★★★

  • Childhood's End

    ★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★★

  • The Big Short

    ★★★★

  • Spectre

  • My Scientology Movie

    ★★★★

  • Look Who's Back

    ★★★

  • The Propaganda Game

    ★★★½

  • Man vs. Snake

    ★★★

  • Minimalism: A Documentary About the Important Things

    ★★½

  • Steve Jobs

    ★★★

  • Spotlight

    ★★★★★

  • Extinction

    ★★★½

  • The Gift

    ★★★½

  • Synchronicity

    ★★★½

  • Ant-Man

    ★★★

  • Circle

    ★★★

  • Jackrabbit

    ★★★½

  • Infini

    ★★★

  • (Dis)Honesty: The Truth About Lies

    ★★★½

  • Deep Web

    ★★★

  • Trainwreck

    ★★½

  • They Look Like People

  • The Witch

    ★★★½

  • Chuck Norris vs Communism

    ★★★

  • The Lion In Your Living Room

    ★★★

  • After the Flood

    ★★★

  • Selma

    ★★★★

  • The Presence

    ★★

  • The History of Time Travel

    ½

  • Monsters: Dark Continent

    ★★½

  • Alien Outpost

    ★★½

  • Spring

    ★★★½

  • Wild

    ★★★

  • Indie Game: Life After

    ★★★

  • The Anomaly

    ★★

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★½

  • The Lego Movie

    ★★★★

  • The Double

    ★★★½

  • Banshee Chapter

  • The Heat

    ★★½

  • Goodbye World

    ★★½

  • The Last Days on Mars

    ★★★

  • Kaptn Oskar

    ★★

  • Battlestar Galactica: Blood & Chrome

    ★★★

  • The Philadelphia Experiment

  • 41

    ½

  • Steve Jobs: The Lost Interview

    ★★★

  • Battleship

    ★★★½

  • Tinker Tailor Soldier Spy

    ★★

  • Contagion

    ★★★★

  • Bernie

    ★★★