Sort by

Christian has logged 20 entries for films during August 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Complicated Women

Complicated Women

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Strait-Jacket

Strait-Jacket

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Good Morning... and Goodbye!

Good Morning... and Goodbye!

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Someone's Watching Me!

Someone's Watching Me!

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Gold of Naples

The Gold of Naples

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Vampire

The Vampire

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Perfect Couple

A Perfect Couple

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Woody Allen: Granada 1971

Woody Allen: Granada 1971

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Absent-Minded Waiter

The Absent-Minded Waiter

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Morbidness

Morbidness

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
You’re Missing the Point

You’re Missing the Point

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Batman: Strange Days

Batman: Strange Days

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Friend

The Friend

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Favio: Chronicle of a Director

Favio: Chronicle of a Director

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Rare and Unseen: The Beatles

Rare and Unseen: The Beatles

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Crime of Oribe

The Crime of Oribe

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Trial of Joan of Arc

The Trial of Joan of Arc

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Trumbo

Trumbo

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry