Sort by

Christian has logged 84 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Four Seasons

The Four Seasons

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Three Little Pigs

Three Little Pigs

1933
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sube y Baja

Sube y Baja

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bruce Vs. Bill

Bruce Vs. Bill

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
El bolero de Raquel

El bolero de Raquel

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Leif

Leif

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Little Darlings

Little Darlings

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Don Quixote

Don Quixote

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Michael Jackson's Thriller

Michael Jackson's Thriller

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Masculin Féminin

Masculin Féminin

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don Quichotte

Don Quichotte

1903
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Terror

The Terror

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Esta pared no es medianera

Esta pared no es medianera

1952
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Seberg

Seberg

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Men

The Men

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Spirit of the Beehive

The Spirit of the Beehive

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Drácula

Drácula

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Deathdream

Deathdream

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Trilogy of Terror

Trilogy of Terror

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Phone Booth

Phone Booth

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Teen Wolf

Teen Wolf

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Charade

Charade

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tuff Turf

Tuff Turf

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Gambler

The Gambler

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Open Your Eyes

Open Your Eyes

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Paperboy

The Paperboy

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Detective Story

Detective Story

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Reckless Moment

The Reckless Moment

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Witches

The Witches

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Russia House

The Russia House

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Loving You

Loving You

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mystic Pizza

Mystic Pizza

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Witness

The Witness

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Taste the Blood of Dracula

Taste the Blood of Dracula

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bye Bye Brazil

Bye Bye Brazil

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Who Saw Her Die?

Who Saw Her Die?

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
You Light Up My Life

You Light Up My Life

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Even the Wind Is Afraid

Even the Wind Is Afraid

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hero: The Official Film of the 1986 FIFA World Cup

Hero: The Official Film of the 1986 FIFA World Cup

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Devil Doll

Devil Doll

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
El cuerpazo del delito

El cuerpazo del delito

1970
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★★★
Read the review Edit this entry