• Dave Chappelle: The Closer

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Kate

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Beckett

    ★★½

  • The Suicide Squad

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Titane

  • Black Widow

    ½

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Thunder Force

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★★

  • Nobody

    ★★★★½

  • Sentinelle

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Moxie

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★★

  • Space Sweepers

    ★★★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★

  • The Little Things

    ★★½

  • Outside the Wire

    ★★★

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★★½

  • We Can Be Heroes

    ★★

  • Yuppies versus Stooges: Home Office

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Ok, It's Fine

  • Jiu Jitsu

    ★½

  • Riders of Justice

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ½

  • Mank

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • The Stronghold

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Totally Under Control

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Concrete Cowboy

    ★★★½

  • New Order

    ½

  • 76 Days

    ★★★★

  • Fireball: Visitors From Darker Worlds

    ★★★★½

  • The Brilliant Biograph: Earliest Moving Images of Europe (1897-1902)

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ½

  • Tenet

    ★★★★★

  • Pandemic: The People, The Conspiracy, The Journey

    ½

  • Host

    ★★★

  • Greenland

    ★★★

  • Unhinged

    ★★★

  • The Old Guard

    ★½

  • Hamilton

    ★★★★★