Sort by

Christian has logged 18 entries for films during September 2011.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
He's Just Not That Into You

He's Just Not That Into You

2009
×
★½
Edit this entry  
25
Holiday

Holiday

1938
×
★★★★
Edit this entry  
25
OSS 117: Lost in Rio

OSS 117: Lost in Rio

2009
×
★★★½
Edit this entry  
17
Assassination

Assassination

1964
×
★★★★
Edit this entry  
17
Monsieur Hulot's Holiday

Monsieur Hulot's Holiday

1953
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Broken Blossoms

Broken Blossoms

1919
×
★★★★
Edit this entry  
16
You Can't Take It with You

You Can't Take It with You

1938
×
★★★★
Edit this entry  
15
Swimming Pool

Swimming Pool

2003
×
★★★½
Edit this entry  
14
Stagecoach

Stagecoach

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Head-On

Head-On

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Miss Bala

Miss Bala

2011
×
★★★★
Edit this entry  
04
Way Down East

Way Down East

1920
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Awful Truth

The Awful Truth

1937
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
My Darling Clementine

My Darling Clementine

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
My Darling Clementine

My Darling Clementine

1946
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Scarface

Scarface

1932
×
★★★★½
Edit this entry