Sort by

Christian Knight has logged 308 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
American Underdog

American Underdog

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
Read prior review Edit this entry  
16
Us Again

Us Again

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Flee

Flee

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
09
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Babes in Toyland

Babes in Toyland

1934
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Addams Family 2

The Addams Family 2

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Addams Family 2

The Addams Family 2

2021
×
★★
Read prior review Edit this entry  
30
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Venom

Venom

2018
×
★★½
Edit this entry  
23
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Everybody's Talking About Jamie

Everybody's Talking About Jamie

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
Copshop

Copshop

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dug Days

Dug Days

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
She's All That

She's All That

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Candyman

Candyman

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The One and Only Ivan

The One and Only Ivan

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
PAW Patrol: The Movie

PAW Patrol: The Movie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Respect

Respect

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry