RSS feed for Christian
  • Blood Rider

    ★★½

  • Toto

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Extraction

    ★★

  • The Willoughbys

    ★★★★½

  • Middleditch & Schwartz

  • Rising High

    ★★★½

  • Earth and Blood

    ★★

  • Marcy Learns Something New

    ★★★½

  • LA Originals

    ★★½

  • Tigertail

    ★★★½

  • Circus Person

    ★★★

  • Unorthodox

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • Isi & Ossi

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Air Conditioner

    ★★★

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★½

  • 6 Underground

  • Little Women

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • 21 Bridges

    ★★★½

  • Dancing with the Birds

    ★★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Code 8

    ★★

  • Sturgill Simpson Presents Sound & Fury

  • The Irishman

    ★★★★

  • Saria

    ★★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Radioactive

    ★★

  • American Factory: A Short Conversation with the Obamas

    ★½

  • The King

    ★★★½

  • The Laundromat

    ★★

  • No One Left Behind

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • The Aeronauts

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★½

  • Float

    ★★

  • Angel Has Fallen

    ★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Hair Love

    ★★½

  • Killerman

    ★★½

  • Planet of the Humans

    ★★½

  • The Red Sea Diving Resort

    ★★★

  • Weathering with You

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • The Lion King

    ★★

  • Daughter

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Maestro

  • Marooned

    ★★½