• The Batman

    ★★★★

  • The House

    ★★★

  • Antlers

  • Midnight Mass

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Brand New Cherry Flavor

  • The Woman in the Window

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • A Whisker Away

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • The Grudge

    ★★

  • Doctor Sleep

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

  • It Chapter Two

  • Weathering with You

    ★★

  • The Lion King

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Pet Sematary

    ½

  • The Curse of La Llorona

    ½

  • Glass

    ★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Aquaman

    ★★★

  • Bird Box

    ★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Venom

    ★★★

  • The Nun

    ½

  • Suspiria

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★

  • A Quiet Place

  • Winchester

    ½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • 1922

    ★★

  • mother!

  • It

  • Annabelle: Creation

    ★★

  • Loving Vincent

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★

  • Logan

  • Get Out

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Split

    ★★★★★

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • Suicide Squad

  • Your Name.

    ★★★★★

  • Lights Out

  • Finding Dory

    ★★

  • The Conjuring 2

    ★★★

  • Hush

    ★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • The Boy

  • Dirty Grandpa

    ½

  • The Forest

    ½

  • The Martian

    ★★★

  • The Visit

    ½