christine🌞 has logged 50 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lion King 1½

The Lion King 1½

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lion King II: Simba's Pride

The Lion King II: Simba's Pride

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spirit: Stallion of the Cimarron

Spirit: Stallion of the Cimarron

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Looper

Looper

2012
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Awakening

The Awakening

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Nanny McPhee

Nanny McPhee

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Curve

Curve

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Escape Room

Escape Room

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Others

The Others

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Magnolia

Magnolia

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Daniel Sloss: Live Shows

Daniel Sloss: Live Shows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Black Friday

Black Friday

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Pygmalion

Pygmalion

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
Read the review Edit this entry