christinela has logged 21 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Working Girl

Working Girl

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sanditon

Sanditon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Quest for Camelot

Quest for Camelot

1998
×
★★★★
Edit this entry  
24
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★½
Edit this entry  
22
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Run

Run

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
Brahms: The Boy II

Brahms: The Boy II

2020
×
Edit this entry  
19
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★½
Edit this entry  
18
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
★★½
Edit this entry  
16
Midnight at the Magnolia

Midnight at the Magnolia

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★½
Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★½
Edit this entry  
11
Vivarium

Vivarium

2019
×
★½
Edit this entry  
11
The Lie

The Lie

2018
×
★★
Edit this entry  
11
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Quiz Show

Quiz Show

1994
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★½
Edit this entry