Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hollow Man II

Hollow Man II

2006
×
★★
Edit this entry  
23
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★½
Edit this entry  
21
Hachi-ko

Hachi-ko

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Red Scorpion

Red Scorpion

1988
×
★★½
Edit this entry  
18
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Edge of Darkness

Edge of Darkness

2010
×
★★★
Edit this entry  
17
63 Minutes Later

63 Minutes Later

2009
×
★★
Edit this entry  
16
Tropical Malady

Tropical Malady

2004
×
★★★
Edit this entry  
14
Death Warrant

Death Warrant

1990
×
★★½
Edit this entry  
13
Bleeder

Bleeder

1999
×
★★★½
Edit this entry  
13
Lone Wolf McQuade

Lone Wolf McQuade

1983
×
★★★
Edit this entry  
12
V/H/S

V/H/S

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Arctic

Arctic

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
God Bless America

God Bless America

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Chess Fever

Chess Fever

1925
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sharktopus vs. Whalewolf

Sharktopus vs. Whalewolf

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Old Men in New Cars: In China They Eat Dogs II

Old Men in New Cars: In China They Eat Dogs II

2002
×
★★★
Edit this entry  
08
Sharktopus vs. Pteracuda

Sharktopus vs. Pteracuda

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Bloodsport

Bloodsport

1988
×
★★★½
Edit this entry  
07
Sharktopus

Sharktopus

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Whispering Corridors

Whispering Corridors

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Brave One

The Brave One

2007
×
★★★½
Edit this entry  
03
Nowhere to Run

Nowhere to Run

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Moment of Innocence

A Moment of Innocence

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Isolation

Isolation

2015
×
★★
Edit this entry  
02
The Places of a Fugue

The Places of a Fugue

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Little Game

A Little Game

2014
×
★★½
Edit this entry  
30
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
G.I. Joe: Retaliation

G.I. Joe: Retaliation

2013
×
★★½
Edit this entry  
28
Son of the White Mare

Son of the White Mare

1981
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Devil's Candy

The Devil's Candy

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
300: Rise of an Empire

300: Rise of an Empire

2014
×
★★½
Edit this entry  
24
The Crazies

The Crazies

1973
×
★★★
Edit this entry  
23
The Art of War

The Art of War

2000
×
★★½
Edit this entry  
21
Landscape in the Mist

Landscape in the Mist

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Gamera: Guardian of the Universe

Gamera: Guardian of the Universe

1995
×
★★★½
Edit this entry  
16
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Merantau

Merantau

2009
×
★★★
Edit this entry  
15
Outside Satan

Outside Satan

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dead Trigger

Dead Trigger

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
We

We

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Turnpike

Turnpike

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Conan the Barbarian

Conan the Barbarian

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
I Spit on Your Grave 2

I Spit on Your Grave 2

2013
×
★★½
Edit this entry  
09
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Killers

Killers

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Beyond the Reach

Beyond the Reach

2014
×
★★★
Edit this entry