Christophe has logged 319 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sniper: Ghost Shooter

Sniper: Ghost Shooter

2016
×
★★½
Edit this entry  
29
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Edit this entry  
28
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Edit this entry  
27
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
DeepStar Six

DeepStar Six

1989
×
★★½
Edit this entry  
25
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★
Edit this entry  
24
District 13: Ultimatum

District 13: Ultimatum

2009
×
★★★
Edit this entry  
23
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Edit this entry  
22
Hercules

Hercules

2014
×
★★½
Edit this entry  
22
VFW

VFW

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sullivan's Travels

Sullivan's Travels

1941
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Point Break

Point Break

2015
×
★★½
Edit this entry  
19
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★
Edit this entry  
18
Futureworld

Futureworld

1976
×
★★★
Edit this entry  
17
Gangs of Wasseypur - Part 1

Gangs of Wasseypur - Part 1

2012
×
★★★½
Edit this entry  
16
Scanners III: The Takeover

Scanners III: The Takeover

1991
×
★★½
Edit this entry  
16
31

31

2016
×
★★
Edit this entry  
15
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Pontypool

Pontypool

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Barfly

Barfly

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Maximum Overdrive

Maximum Overdrive

1986
×
★★★
Edit this entry  
02
Fresh

Fresh

1994
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Purge

The Purge

2013
×
★★★
Edit this entry  
28
Scanners II: The New Order

Scanners II: The New Order

1991
×
★★½
Edit this entry  
26
John Dies at the End

John Dies at the End

2012
×
★★½
Edit this entry  
25
Elysium

Elysium

2013
×
★★★
Edit this entry  
24
Shaft's Big Score!

Shaft's Big Score!

1972
×
★★★
Edit this entry  
23
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Dark Half

The Dark Half

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sniper: Legacy

Sniper: Legacy

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Shame

Shame

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Backcountry

Backcountry

2014
×
★★★
Edit this entry  
18
Walking Tall: Lone Justice

Walking Tall: Lone Justice

2007
×
★★½
Edit this entry  
16
Men Behind the Sun

Men Behind the Sun

1988
×
★★★★
Edit this entry  
15
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★½
Edit this entry  
13
Sphere

Sphere

1998
×
★★★
Edit this entry  
12
Brooklyn Castle

Brooklyn Castle

2012
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Point Break

Point Break

1991
×
★★★½
Edit this entry  
08
Circle

Circle

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Slit-Mouthed Woman 0: The Beginning

The Slit-Mouthed Woman 0: The Beginning

2008
×
★★½
Edit this entry  
06
The Dirty Dozen: The Deadly Mission

The Dirty Dozen: The Deadly Mission

1987
×
★★½
Edit this entry  
05
Sniper: Reloaded

Sniper: Reloaded

2011
×
★★½
Edit this entry  
03
Life of a King

Life of a King

2013
×
★★★
Edit this entry  
01
Marketa Lazarová

Marketa Lazarová

1967
×
★★★★
Edit this entry  
31
Red State

Red State

2011
×
★★★
Edit this entry