Christophe has logged 35 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Johnny Mad Dog

Johnny Mad Dog

2008
×
★★★
Edit this entry  
30
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
See No Evil 2

See No Evil 2

2014
×
★½
Edit this entry  
28
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dead or Alive

Dead or Alive

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
1917

1917

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Clear and Present Danger

Clear and Present Danger

1994
×
★★★½
Edit this entry  
24
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Don Quixote

Don Quixote

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★½
Edit this entry  
19
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
The Sound and the Fury

The Sound and the Fury

1959
×
★★★½
Edit this entry  
16
Gamer

Gamer

2009
×
★★
Edit this entry  
15
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★★
Edit this entry  
14
Antigone

Antigone

1961
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
★★★
Edit this entry  
12
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
★★★
Edit this entry  
11
Steppenwolf

Steppenwolf

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Exam

Exam

2009
×
★★★½
Edit this entry  
09
Deadly Game

Deadly Game

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Killing Room

The Killing Room

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Revengers Tragedy

Revengers Tragedy

2002
×
★★★½
Edit this entry  
06
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Look Back in Anger

Look Back in Anger

1959
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Shaft

Shaft

2019
×
★★½
Edit this entry  
04
13 Sins

13 Sins

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Patriot Games

Patriot Games

1992
×
★★★
Edit this entry  
04
Under Siege 2: Dark Territory

Under Siege 2: Dark Territory

1995
×
★★★
Edit this entry  
03
The Novel of Werther

The Novel of Werther

1938
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★★½
Edit this entry  
02
Sin City: A Dame to Kill For

Sin City: A Dame to Kill For

2014
×
★★★
Edit this entry  
01
The Tale of the Princess Kaguya

The Tale of the Princess Kaguya

2013
×
★★★★½
Edit this entry