Christofer has logged 259 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Deceit

Deceit

1990
×
Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
½
Edit this entry  
17
Eat Drink Man Woman

Eat Drink Man Woman

1994
×
★★
Edit this entry  
17
Venus in Furs

Venus in Furs

1969
×
★★★★
Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
½
Edit this entry  
15
The Night House

The Night House

2020
×
½
Edit this entry  
14
Tabu

Tabu

1931
×
★★
Edit this entry  
12
Me tenham enquanto existo

Me tenham enquanto existo

2019
×
★★
Edit this entry  
12
Bagana sem mundo

Bagana sem mundo

2015
×
★★★
Edit this entry  
12
Esses dias

Esses dias

2015
×
★★★
Edit this entry  
12
The Courtship of Eddie's Father

The Courtship of Eddie's Father

1963
×
★★★
Edit this entry  
11
The Chaser

The Chaser

2008
×
★★★
Edit this entry  
10
Failure to Launch

Failure to Launch

2006
×
½
Edit this entry  
09
Jane Eyre

Jane Eyre

2011
×
½
Edit this entry  
05
Black and Blue

Black and Blue

2019
×
½
Edit this entry  
04
Climate of the Hunter

Climate of the Hunter

2019
×
½
Edit this entry  
03
Trouble in Paradise

Trouble in Paradise

1932
×
★★★
Edit this entry  
03
Wild River

Wild River

1960
×
★★★★★
Edit this entry  
02
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
½
Edit this entry  
01
Dirty Little Billy

Dirty Little Billy

1972
×
Edit this entry  
30
No One Gets Out Alive

No One Gets Out Alive

2021
×
½
Edit this entry  
30
A8

A8

2020
×
½
Edit this entry  
30
Medo da Chuva em Noite de Frio

Medo da Chuva em Noite de Frio

2020
×
½
Edit this entry  
29
Afetadas

Afetadas

2021
×
½
Edit this entry  
29
Night Mode

Night Mode

2021
×
½
Edit this entry  
29
Floresta Espírito

Floresta Espírito

2020
×
½
Edit this entry  
29
Muriel

Muriel

2021
×
½
Edit this entry  
28
Unliveable

Unliveable

2020
×
½
Edit this entry  
28
Little Portugal

Little Portugal

2020
×
½
Edit this entry  
28
Algoritmo

Algoritmo

2020
×
½
Edit this entry  
28
It’s Never Nighttime in the Map

It’s Never Nighttime in the Map

2016
×
½
Edit this entry  
27
What Women Want

What Women Want

2000
×
★★★★
Edit this entry  
27
Out of the Dark

Out of the Dark

1988
×
½
Edit this entry  
26
The Family Man

The Family Man

2000
×
★★
Edit this entry  
26
Augustine of Hippo

Augustine of Hippo

1972
×
★★★★
Edit this entry  
25
Summertime

Summertime

1955
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Melodies of a White Night

Melodies of a White Night

1977
×
★★★
Edit this entry  
23
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
½
Edit this entry  
21
Maria José

Maria José

2015
×
Read prior review Edit this entry  
21
An American in Curitiba

An American in Curitiba

2015
×
★★★
Edit this entry  
21
A subida da João Gualberto

A subida da João Gualberto

2014
×
Edit this entry  
20
Little Women

Little Women

1994
×
Edit this entry  
19
Old

Old

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
½
Edit this entry  
18
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
½
Edit this entry  
17
Estação Senhora

Estação Senhora

2021
×
½
Edit this entry  
17
Os Dias Com Você

Os Dias Com Você

2021
×
½
Edit this entry  
17
Consonância

Consonância

2021
×
½
Edit this entry  
17
Meu coração é um pouco mais vazio na cheia

Meu coração é um pouco mais vazio na cheia

2021
×
½
Edit this entry