• Things Heard & Seen

    ★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Stowaway

    ★★★

  • Mare of Easttown

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Bad Trip

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Sentinelle

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★★

  • Boss Level

    ★★½

  • Tom & Jerry

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★★

  • WandaVision

  • Outside the Wire

    ★★

  • The Dig

    ★★★½

  • Locked Down

    ★★★

  • The White Tiger

    ★★★

  • Tiger

  • Burrow

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Education

    ★★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Small Axe

  • Hillbilly Elegy

    ★½

  • Mank

    ★★★★

  • Skylines

    ★★

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Run

    ★★

  • Hubie Halloween

    ★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★½

  • Notturno

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The Human Voice

  • Night in Paradise

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★½

  • Unhinged

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★½

  • Ava

    ★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Artemis Fowl

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Scoob!

    ★★½

  • A Parks and Recreation Special

  • Extraction

    ★★★

  • The Last Dance

  • Earth and Blood

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Hunt

    ★★½

  • Mulan

    ★★½