mr. pibb has logged 171 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Bird Box

Bird Box

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Vice

Vice

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Coco

Coco

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
American Splendor

American Splendor

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Noah

Noah

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Lost River

Lost River

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Limey

The Limey

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Creep

Creep

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Raid

The Raid

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Creep

Creep

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Nun

The Nun

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
God's Not Dead: A Light in Darkness

God's Not Dead: A Light in Darkness

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Carrie

Carrie

1976
×
★★★½
Edit this entry  
01
Leaving Las Vegas

Leaving Las Vegas

1995
×
★★★½
Edit this entry  
31
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry