• Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Immigration Nation

    ★★★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • I Know This Much Is True

    ★★★★

  • Hollywood

  • A Secret Love

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★★

  • Mrs. America

    ★★★★½

  • Unorthodox

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • The Plot Against America

    ★★★★

  • Followers

    ★★★★

  • The Woman Who Ran

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • Sylvie's Love

    ★★★½

  • Disclosure

  • The Rhythm Section

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Wendy

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Shirley

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Spree

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★

  • The Outsider

    ★★★★

  • Deadwater Fell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • The Forest of Love

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Unbelievable

    ★★★★

  • Lucy in the Sky

    ★★

  • Downton Abbey

    ★★★

  • Bad Education

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • The King

    ★★★½

  • The Laundromat

    ★★★

  • Ema

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Waves

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Judy

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • The Kitchen

    ★★½

  • Mrs Lowry & Son

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½