• Black Widow

    ★★★

  • Cruella

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

  • Double Patty

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • The Queen's Gambit

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Tenet

    ★★★

  • The Speed Cubers

  • I May Destroy You

  • The High Note

    ★★½

  • Taylor Swift City of Lover Concert

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

  • Normal People

  • Quiz

  • Mulan

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Miss Americana

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • The Kacey Musgraves Christmas Show

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Noelle

    ★½

  • The Fall

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • National Theatre Live: Fleabag

  • Bad Education

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Judy

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Hustle

    ★★★½

  • Wine Country

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Someone Great

    ★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Late Night

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

  • Dumplin'

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • The Princess Switch

  • Bird Box

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Venom

    ★★★½

  • Widows

    ★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • A Simple Favor

    ★★½