christopho has logged 28 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Original Cast Album: Company

Original Cast Album: Company

1970
×
Read the review Edit this entry  
28
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Funny Girl

Funny Girl

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★½
Edit this entry  
19
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Much Ado About Nothing

Much Ado About Nothing

1993
×
★★★★
Edit this entry  
07
Mulan

Mulan

2020
×
★★½
Edit this entry  
04
Heartbreakers

Heartbreakers

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Glitter

Glitter

2001
×
Read the review Edit this entry  
10
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Normal People

Normal People

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Working Girl

Working Girl

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Edit this entry