Sort by

Chris has logged 405 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Last Holiday

Last Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Pee-wee's Playhouse Christmas Special

Pee-wee's Playhouse Christmas Special

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Christmas Setup

The Christmas Setup

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Christmas in Connecticut

Christmas in Connecticut

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Noelle

Noelle

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mariah Carey's Magical Christmas Special

Mariah Carey's Magical Christmas Special

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dolly Parton's Christmas on the Square

Dolly Parton's Christmas on the Square

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Christmas Prince: The Royal Baby

A Christmas Prince: The Royal Baby

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Godmothered

Godmothered

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mank

Mank

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Nimic

Nimic

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Closet Monster

Closet Monster

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Monsoon

Monsoon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Lingua Franca

Lingua Franca

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
How to Say I Love You at Night

How to Say I Love You at Night

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Thirsty

Thirsty

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Words on Bathroom Walls

Words on Bathroom Walls

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Run

Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Intruder

The Intruder

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry