RSS feed for Chris

Chris has watched 241 comedy films released in the 2000s.

  • It's Complicated

    ★★★

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★★

  • Zombieland

    ★★★½

  • The Informant!

    ★★★½

  • Humpday

    ★★★★

  • A Serious Man

    ★★★★★

  • Jennifer's Body

    ★★★★

  • Funny People

    ★★★

  • (500) Days of Summer

    ★★★½

  • Brüno

    ★★★½

  • Away We Go

    ★★★★

  • The Hangover

    ★½

  • The Proposal

    ★★★★

  • Up

    ★★★★

  • Adventureland

    ★★½

  • I Love You, Man

    ★★★½

  • Duplicity

    ★★★½

  • In the Loop

    ★★★★½

  • Last Chance Harvey

    ★★★

  • Ghost Town

    ★★★★

  • Zack and Miri Make a Porno

    ★★★

  • Burn After Reading

    ★★★★

  • Tropic Thunder

    ★★★★

  • Pineapple Express

    ★★★

  • Step Brothers

    ★★

  • Journey to the Center of the Earth

    ★★½

  • Mamma Mia!

    ★★½

  • Get Smart

    ★★★

  • Kung Fu Panda

    ★★½

  • Sex and the City

    ★★★

  • Baby Mama

    ★★½

  • Happy-Go-Lucky

    ★★★★★

  • Forgetting Sarah Marshall

    ★★★★

  • Miss Pettigrew Lives for a Day

    ★★★½

  • Summer Hours

    ★★★★★

  • Hamlet 2

  • Sunshine Cleaning

    ★★★½

  • Charlie Wilson's War

    ★★★★

  • The Bucket List

    ★★½

  • Lars and the Real Girl

    ★★★★½

  • The Darjeeling Limited

    ★★½

  • Juno

    ★★★★★

  • Margot at the Wedding

    ★★★★½

  • The Nanny Diaries

    ★★★

  • Superbad

    ★★★½

  • The Simpsons Movie

    ★★★½

  • Hairspray

    ★★★★

  • Ratatouille

    ★★★★★

  • Knocked Up

    ★★★★½

  • Charlie Bartlett

    ★★★

  • Meet the Robinsons

    ★★★½

  • Hot Fuzz

    ★★★★

  • For Your Consideration

    ★★★

  • Stranger Than Fiction

    ★★½

  • Little Children

    ★★★★★

  • Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

    ★★★

  • Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

    ★★★★½

  • The Devil Wears Prada

    ★★★★

  • A Prairie Home Companion

    ★★★★

  • Southland Tales

    ★★★

  • Volver

    ★★★★★

  • Cars

  • Little Miss Sunshine

    ★★★½

  • The Family Stone

    ★★★½

  • Shopgirl

    ★★½

  • In Her Shoes

    ★★★★★

  • Prime

    ★½

  • Kiss Kiss Bang Bang

    ★★★★

  • Trust the Man

    ★★★

  • The 40 Year Old Virgin

    ★★★★½

  • Wedding Crashers

    ★★★

  • Charlie and the Chocolate Factory

    ★★★½