RSS feed for Chris

Chris has watched 108 animated films.

  • Onward

    ★★½

  • Frozen II

    ★★½

  • Klaus

    ★★½

  • Weathering with You

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★

  • Missing Link

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★

  • Tito and the Birds

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Mirai

    ★★★½

  • Bao

    ★★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Early Man

    ★★★

  • Ferdinand

    ★★½

  • Coco

    ★★★★

  • The Breadwinner

    ★★★½

  • Despicable Me 3

    ★★

  • Loving Vincent

    ★★½

  • In a Heartbeat

  • The Boss Baby

    ★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★½

  • Moana

    ★★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★½

  • Your Name.

    ★★★½

  • Finding Dory

    ★★★½

  • Sausage Party

    ★★½

  • Zootopia

    ★★★½

  • April and the Extraordinary World

    ★★★½

  • Anomalisa

    ★★★

  • Minions

    ★★

  • Inside Out

    ★★★★½

  • Shaun the Sheep Movie

    ★★★★½

  • Big Hero 6

    ★★★½

  • The Boxtrolls

    ★★★★½

  • When Marnie Was There

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon 2

    ★★★★½

  • The Lego Movie

    ★★★½

  • Frozen

    ★★

  • Despicable Me 2

    ★★

  • Monsters University

    ★★

  • The Croods

    ★★

  • Wreck-It Ralph

    ★★★★

  • Frankenweenie

    ★★★

  • ParaNorman

    ★★★★

  • Brave

    ★★★★

  • Puss in Boots

    ★★½

  • The Adventures of Tintin

    ★★★

  • Cars 2

    ★★

  • Rango

    ★★★★★

  • Tangled

    ★★★

  • Megamind

    ★★★½

  • Despicable Me

    ★★★★

  • Toy Story 3

    ★★★

  • How to Train Your Dragon

    ★★★★½

  • The Princess and the Frog

    ★★★★

  • A Christmas Carol

    ★★★½

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★★

  • Up

    ★★★★

  • Coraline

    ★★★½

  • WALL·E

    ★★★★★

  • Kung Fu Panda

    ★★½

  • The Simpsons Movie

    ★★★½

  • Ratatouille

    ★★★★★

  • Meet the Robinsons

    ★★★½

  • Cars

  • Corpse Bride

    ★★★

  • The Incredibles

    ★★★★★

  • The Polar Express

  • Shark Tale