Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Monsieur Hulot's Holiday

Monsieur Hulot's Holiday

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Jour de fête

Jour de fête

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
It's a Wonderful Knife

It's a Wonderful Knife

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Man Escaped

A Man Escaped

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Suitable Flesh

Suitable Flesh

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
When Evil Lurks

When Evil Lurks

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Half a Loaf of Kung Fu

Half a Loaf of Kung Fu

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Escape from L.A.

Escape from L.A.

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Wrong Guy

The Wrong Guy

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Condorman

Condorman

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Trust

Trust

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Unbelievable Truth

The Unbelievable Truth

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Trial

The Trial

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Lynch/Oz

Lynch/Oz

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Riki-Oh: The Story of Ricky

Riki-Oh: The Story of Ricky

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Strip Nude for Your Killer

Strip Nude for Your Killer

1975
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Raising Cain

Raising Cain

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Satan's Slaves 2: Communion

Satan's Slaves 2: Communion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kung-Fu Master!

Kung-Fu Master!

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
V/H/S/85

V/H/S/85

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
A Bay of Blood

A Bay of Blood

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Crocodile

Crocodile

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The People Under the Stairs

The People Under the Stairs

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Gothic

Gothic

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Lair of the White Worm

The Lair of the White Worm

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
My Soul to Take

My Soul to Take

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Creator

The Creator

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Häxan

Häxan

1922
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Wonderful Story of Henry Sugar

The Wonderful Story of Henry Sugar

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Return of Doctor X

The Return of Doctor X

1939
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Last Man on Earth

The Last Man on Earth

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Psycho II

Psycho II

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Suspicious Death of a Minor

The Suspicious Death of a Minor

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Mole Man of Belmont Avenue

The Mole Man of Belmont Avenue

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Revenge of Frankenstein

The Revenge of Frankenstein

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Saloum

Saloum

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mad Love

Mad Love

1935
×
★★★★
Read the review Edit this entry