Chris has logged 27 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Key Largo

Key Largo

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Incredible Shrinking Man

The Incredible Shrinking Man

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Scooby-Doo Project

The Scooby-Doo Project

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Skull

The Skull

1965
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
J.D.'s Revenge

J.D.'s Revenge

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Field Guide to Evil

The Field Guide to Evil

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Frankenstein and the Monster from Hell

Frankenstein and the Monster from Hell

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jack Frost 2: The Revenge of the Mutant Killer Snowman

Jack Frost 2: The Revenge of the Mutant Killer Snowman

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Queen of Black Magic

The Queen of Black Magic

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Devil Rides Out

The Devil Rides Out

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Captain Clegg

Captain Clegg

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Suicide Club

Suicide Club

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black as Night

Black as Night

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Lisa and the Devil

Lisa and the Devil

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Evilspeak

Evilspeak

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Boy Behind the Door

The Boy Behind the Door

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mortuary

Mortuary

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry