• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★½

  • The Adam Project

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Finch

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 6 Underground

  • 1917

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • The Irishman

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Waves

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ½

  • Murder Mystery

  • Parasite

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

    ★★½

  • Five Feet Apart

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★★★

  • Us

    ★★

  • Booksmart

    ★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • The Report

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★

  • I Am Mother

    ★★★

  • Apollo 11

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Free Solo

    ★★★

  • First Man

    ★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★