Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Stutz

Stutz

2022
×
★★★½
Edit this entry  
13
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Causeway

Causeway

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Edit this entry  
16
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Resurrection

Resurrection

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Watcher

Watcher

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Men

Men

2022
×
Read the review Edit this entry  
14
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
Nope

Nope

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jerrod Carmichael: Rothaniel

Jerrod Carmichael: Rothaniel

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Father

The Father

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★
Edit this entry  
23
Waves

Waves

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★½
Edit this entry  
14
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Report

The Report

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Parasite

Parasite

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Irishman

The Irishman

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Chef

Chef

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry