• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

  • Dune

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • The Platform

    ★★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Venom

    ★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Ready Player One

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Winchester

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★½

  • Alien: Covenant

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★

  • Logan

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Gantz:O

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★★½

  • Deadpool

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★★

  • Ant-Man

    ★★★★

  • Sicario

    ★★½