• Phoenix Rising

    ★★★½

  • Emily the Criminal

    ★★★★

  • Alice

    ★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Honk For Jesus. Save Your Soul

    ★★★½

  • Sharp Stick

    ★★★½

  • Dual

    ★★★½

  • 892

    ★★★½

  • Living

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • When You Finish Saving the World

    ★★★

  • Scream

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Sing 2

    ★★★

  • The Simpsons in Plusaversary

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Encounter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Respect

    ★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • Homefront

    ★★★

  • Mad God

    ★★★½

  • Free Guy

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Vortex

    ★★★½

  • Memoria

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • Bergman Island

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Medium

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★★½

  • Great Freedom

    ★★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★½

  • Cow

    ★★★½

  • Stillwater

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★½

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ★½

  • Annette

    ★★★★½

  • The Deep House

    ★★½

  • Luca

    ★★★½