Sort by
  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Look At Me: XXXTENTACION

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★

  • The House

    ★★★½

  • Single All the Way

    ★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Love Hard

    ★★

  • INU-OH

    ★★★★

  • The Alpinist

    ★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Lead Me Home

    ★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • In Front of Your Face

    ★★★★½

  • Belle

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Drive My Car

    ★★½

  • Clara Sola

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Ascension

    ★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

  • Drifting

    ★★★

  • The White Tiger

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • I'm Thinking of Ending Things

  • The Speed Cubers

  • Athlete A

  • The Half of It

  • Made You Look: A True Story About Fake Art

  • Nobody Knows I'm Here

  • Tigertail

  • Swimming Out Till the Sea Turns Blue

    ★★½

  • Sylvie's Love

  • The Social Dilemma

  • Cuties

  • Bombshell

  • Better Days

  • I'm No Longer Here

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

  • A Sun

  • Marriage Story

  • All About Ing

    ★★½

  • Always Be My Maybe

  • Parasite

  • The Lighthouse

  • I Lost My Body

  • Atlantics

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Avengers: Endgame

  • Guava Island

  • Us

  • The Report

  • One Child Nation

  • American Factory

  • Fyre

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Bohemian Rhapsody

  • mid90s

  • Beautiful Boy

  • Roma

  • Flavors of Youth

  • Girl

  • Burning

  • Long Day's Journey Into Night

  • Happy as Lazzaro

    ★★★½