Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
Read the review Edit this entry  
05
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
Read the review Edit this entry  
11
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
Read the review Edit this entry  
10
Home Alone

Home Alone

1990
×
Edit this entry  
10
Frozen II

Frozen II

2019
×
Edit this entry  
10
Frozen

Frozen

2013
×
Edit this entry  
09
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
Edit this entry  
09
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
Edit this entry  
07
Curse of Chucky

Curse of Chucky

2013
×
Edit this entry  
07
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
Edit this entry  
07
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
Read the review Edit this entry  
07
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
Edit this entry  
28
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Menu

The Menu

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Malignant

Malignant

2021
×
Edit this entry  
20
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
World War Z

World War Z

2013
×
★★★½
Edit this entry  
06
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lucy

Lucy

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Smile

Smile

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Sinister

Sinister

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Smile

Smile

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hotel Transylvania: Transformania

Hotel Transylvania: Transformania

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hotel Transylvania 2

Hotel Transylvania 2

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry