Sort by

melanie has logged 27 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Cloud 9

Cloud 9

2014
×
Read the review Edit this entry  
27
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★★½
Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Broadway or Bust

Broadway or Bust

2012
×
Edit this entry  
19
Insidious

Insidious

2010
×
★★½
Edit this entry  
19
Looks That Kill

Looks That Kill

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Blackbeard

Blackbeard

2006
×
Edit this entry  
21
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Pacifier

The Pacifier

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Antlers

Antlers

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Supervolcano

Supervolcano

2005
×
Read the review Edit this entry  
14
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Love Is Never Silent

Love Is Never Silent

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hellraiser: Hellworld

Hellraiser: Hellworld

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Old

Old

2021
×
Read the review Edit this entry