Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Umma

Umma

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hostel: Part II

Hostel: Part II

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hostel

Hostel

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Thousand Clouds of Peace Fence the Sky, Love; Your Being Love Will Never End

A Thousand Clouds of Peace Fence the Sky, Love; Your Being Love Will Never End

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wandering Heart

Wandering Heart

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Audible

Audible

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Donald Glover: Weirdo

Donald Glover: Weirdo

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ronny Chieng: Speakeasy

Ronny Chieng: Speakeasy

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Playground

Playground

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Slither

Slither

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: Zima Blue

Love, Death & Robots: Zima Blue

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Bubble

The Bubble

2022
×
Read the review Edit this entry  
14
Crawl

Crawl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ronny Chieng Takes Chinatown

Ronny Chieng Takes Chinatown

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ali Wong: Don Wong

Ali Wong: Don Wong

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jackpot

Jackpot

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Teens Like Phil

Teens Like Phil

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shit Day

Shit Day

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Teeth

Teeth

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spare Body

Spare Body

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Delivery

Delivery

×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lucas

Lucas

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Please Hold

Please Hold

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Body Beautiful

Body Beautiful

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Girls Night Out

Girls Night Out

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Affairs of the Art

Affairs of the Art

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
When We Were Bullies

When We Were Bullies

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Feast of Stephen

The Feast of Stephen

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
22
OK

OK

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Bitch Who Stole Christmas

The Bitch Who Stole Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Secret World

A Secret World

2012
×
Read the review Edit this entry  
17
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry