Chucho E. has logged 205 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Float

Float

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Out

Out

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
He Drinks

He Drinks

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Wild Mountain Thyme

Wild Mountain Thyme

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Halloween Trick

A Halloween Trick

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Unusual Attachment

Unusual Attachment

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Office Is Mine

The Office Is Mine

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Boys in the Band: Something Personal

The Boys in the Band: Something Personal

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
His Guy Thursday

His Guy Thursday

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Giving Voice

Giving Voice

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A 3 Minute Hug

A 3 Minute Hug

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Canvas

Canvas

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ma Rainey's Black Bottom: A Legacy Brought to Screen

Ma Rainey's Black Bottom: A Legacy Brought to Screen

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Selah and the Spades

Selah and the Spades

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Modern Love

Modern Love

×
★★★★
Edit this entry  
14
Get Out Fast

Get Out Fast

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Houseplants

Houseplants

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
The arid

The arid

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Prom

The Prom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
José

José

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
New Order

New Order

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Only

Only

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Summertime

Summertime

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Relic

Relic

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Things We Dare Not Do

Things We Dare Not Do

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Night Flight

Night Flight

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lira's Forest

Lira's Forest

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Boy

Boy

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry