Sort by

Chucho E. has logged 320 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Scare Me

Scare Me

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Flee

Flee

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Cop Movie

A Cop Movie

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Bye Bye Man

The Bye Bye Man

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
High Score

High Score

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Slender Man

Slender Man

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Lazarus Effect

The Lazarus Effect

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ghostland

Ghostland

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Triangle

Triangle

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Old

Old

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Kingdom of Dreams and Madness

The Kingdom of Dreams and Madness

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Disrupted

Disrupted

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dirt

Dirt

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Winter

Winter

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A la cabeza

A la cabeza

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mijo tiene un Dinosaurio

Mijo tiene un Dinosaurio

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Cohabitantes

Cohabitantes

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fyre

Fyre

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Confirmation

Confirmation

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
While There Is Still Time

While There Is Still Time

2014
×
Read the review Edit this entry  
01
Straight A

Straight A

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Cat People

Cat People

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry