• What Rhymes With Toxic

  • Homard au coeur

  • Love at War

    ★★★½

  • Nounours

  • The Northman

  • Triangle of Darkness

  • RRR

    ★★★★

  • Je me soulève

    ★★★½

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Batman

  • Jackass Forever

    ★★★★½

  • The House

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Don't Look Up

  • Inès

    ★½

  • Last Day of Sun

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Les Trois Lascars

  • Les Lettres de l'angoisse

  • Miette

  • La grogne

  • Big Brother

  • Asmodeus

  • Dave Chappelle: The Closer

  • L'enfant de l'autre n'est pas ton esclave

  • Bootlegger

    ★★★

  • The Noise of Engines

    ★★★

  • Pharmakon

  • On My Way

  • Heirdoms

  • Squid Game

    ★★★★

  • Meneath: The Hidden Island of Ethics

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Happening

    ★★★

  • Last Night in Soho

  • Encapsulated Feast

  • Dune

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★

  • By the Throat

    ★★★

  • Une révision

  • Maria

  • The Righteous

    ★★★

  • What Josiah Saw

  • No Title

  • Mad God

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Sam

  • Old

    ★★★★

  • The Hill

    ★★★½

  • OSS 117: From Africa with Love

  • Vortex

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Casablanca Beats

  • Belle

  • France

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • The Guide to the Perfect Family

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Summit of the Gods

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Satoshi Kon: The Illusionist

    ★★★

  • Ahed's Knee

    ★★★

  • The Star

  • Annette

    ★★★★½