Charles has logged 23 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
House of Tolerance

House of Tolerance

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Spirit of the Beehive

The Spirit of the Beehive

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Men in Black

Men in Black

1997
×
Read the review Edit this entry  
20
Whoever Dies, Dies in Pain

Whoever Dies, Dies in Pain

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cleaners

Cleaners

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Alone or with Others

Alone or with Others

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Meantime

Meantime

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Chronicle of a Summer

Chronicle of a Summer

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ritual

Ritual

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Man Escaped

A Man Escaped

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Requiem for a Handsome Bastard

Requiem for a Handsome Bastard

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Misunderstood

Misunderstood

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Naked Lunch

Naked Lunch

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mr. Klein

Mr. Klein

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Only Dream Things

Only Dream Things

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Satantango

Satantango

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Sin La Habana

Sin La Habana

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Edge of Alchemy

Edge of Alchemy

2017
×
Edit this entry  
04
That Man from Rio

That Man from Rio

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Percé on the Rocks

Percé on the Rocks

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Amarcord

Amarcord

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry