• Z-O-M-B-I-E-S 3

    ½

  • Norm Macdonald: Nothing Special

    ★★★★½

  • Elvis

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★★★

  • Morbius

    ½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Tall Girl 2

    ½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Downfall: The Case Against Boeing

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ½

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Home Sweet Home Alone

    ½

  • All Too Well: The Short Film

    ½

  • tick, tick...BOOM!

    ★½

  • Encanto

    ★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Fauci

    ½

  • Dune

    ★★★★

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

  • Cinderella

    ½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • Untold: Crimes & Penalties

    ★★★½

  • He's All That

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Spin

    ★½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Loki

  • In the Heights

    ★★½

  • Cruella

    ½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Flora & Ulysses

    ½

  • Willy's Wonderland

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★

  • Malcolm & Marie

  • We Demand Tomorrow

    ½

  • Burrow

    ★★★★½

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ½

  • Hillbilly Elegy

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Operation Christmas Drop

    ★★½

  • Hubie Halloween

  • Secret Society of Second Born Royals

  • Challenger: The Final Flight

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • I Care a Lot

  • One Night in Miami...

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★