Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Edit this entry  
13
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
12
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
11
Trevor Noah: Son of Patricia

Trevor Noah: Son of Patricia

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Trevor Noah: Afraid of the Dark

Trevor Noah: Afraid of the Dark

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Jo Koy: Live from Seattle

Jo Koy: Live from Seattle

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Russell Howard: Lubricant

Russell Howard: Lubricant

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Lee Evans: Live At Her Majesty's Theatre

Lee Evans: Live At Her Majesty's Theatre

1994
×
Edit this entry  
21
From Hell

From Hell

2001
×
★★★★
Edit this entry  
13
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★★
Edit this entry  
12
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★
Edit this entry  
11
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Edit this entry  
12
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★★½
Edit this entry  
13
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
The Rougarou

The Rougarou

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Piggy

Piggy

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Come be Creepy with Us

Come be Creepy with Us

2019
×
★★
Edit this entry  
16
Marvel One-Shot: All Hail the King

Marvel One-Shot: All Hail the King

2014
×
★★★
Edit this entry  
06
East Hell

East Hell

2017
×
★★
Edit this entry  
06
Born Again

Born Again

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Drew Lynch: Concussed

Drew Lynch: Concussed

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
PAW Patrol: The Movie

PAW Patrol: The Movie

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Holiday Fear

Holiday Fear

2017
×
★★
Edit this entry  
02
Death Metal

Death Metal

2016
×
★★★★
Edit this entry  
01
Dudecreeps

Dudecreeps

2020
×
★★½
Edit this entry  
01
Smear

Smear

2017
×
★★
Edit this entry  
31
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Cruising

Cruising

1980
×
★★★½
Edit this entry  
18
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★½
Edit this entry  
09
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★
Edit this entry  
09
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★
Edit this entry  
06
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Edit this entry  
16
Bert Kreischer: Secret Time

Bert Kreischer: Secret Time

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
A Serbian Film

A Serbian Film

2010
×
★★
Edit this entry  
05
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★½
Edit this entry  
19
Bert Kreischer: The Machine

Bert Kreischer: The Machine

2016
×
★★★★
Edit this entry