Sort by

Chloé has logged 66 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
The Rougarou

The Rougarou

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Piggy

Piggy

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Come be Creepy with Us

Come be Creepy with Us

2019
×
★★
Edit this entry  
16
Marvel One-Shot: All Hail the King

Marvel One-Shot: All Hail the King

2014
×
★★★
Edit this entry  
06
East Hell

East Hell

2017
×
★★
Edit this entry  
06
Born Again

Born Again

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Drew Lynch: Concussed

Drew Lynch: Concussed

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
PAW Patrol: The Movie

PAW Patrol: The Movie

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Holiday Fear

Holiday Fear

2017
×
★★
Edit this entry  
02
Death Metal

Death Metal

2016
×
★★★★
Edit this entry  
01
Dudecreeps

Dudecreeps

2020
×
★★½
Edit this entry  
01
Smear

Smear

2017
×
★★
Edit this entry  
31
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Cruising

Cruising

1980
×
★★★½
Edit this entry  
18
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★½
Edit this entry  
09
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★
Edit this entry  
09
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★
Edit this entry  
06
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Edit this entry  
16
Bert Kreischer: Secret Time

Bert Kreischer: Secret Time

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
A Serbian Film

A Serbian Film

2010
×
★★
Edit this entry  
05
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★½
Edit this entry  
19
Bert Kreischer: The Machine

Bert Kreischer: The Machine

2016
×
★★★★
Edit this entry  
13
Bert Kreischer: Hey Big Boy

Bert Kreischer: Hey Big Boy

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
Bill Burr: Paper Tiger

Bill Burr: Paper Tiger

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Greg Davies: You Magnificent Beast

Greg Davies: You Magnificent Beast

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Edit this entry  
08
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★½
Edit this entry  
04
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★½
Edit this entry  
04
Easter Parade

Easter Parade

1948
×
★★★
Edit this entry  
03
Speed

Speed

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★½
Edit this entry  
27
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★
Edit this entry  
22
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Edit this entry  
19
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Edit this entry  
16
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Edit this entry