Evan has logged 498 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Vice

Vice

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Aquaman

Aquaman

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Life Itself

Life Itself

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Given

Given

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Seeking a Friend for the End of the World

Seeking a Friend for the End of the World

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Boat That Rocked

The Boat That Rocked

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Heartstone

Heartstone

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19

"BLESSED"

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Puzzle

Puzzle

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Almost: Round Three

Almost: Round Three

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dave Chappelle: The Bird Revelation

Dave Chappelle: The Bird Revelation

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
How to Talk to Girls at Parties

How to Talk to Girls at Parties

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Paddington

Paddington

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Please Stand By

Please Stand By

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
On Chesil Beach

On Chesil Beach

2017
×
Read the review Edit this entry  
04
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Good Kids

Good Kids

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Happythankyoumoreplease

Happythankyoumoreplease

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry